Halkın içinde bir güvenlik görevlisi görürseniz muhtemelen, özel sektörün bir parçası mı, yoksa kamunun bir parçası mı olduğu konusunda, fazla düşünmezsiniz. Çoğu zaman, kamu güvenliği söz konusu olduğund,a aklına gelen son şey budur. Ancak, işletmeniz için bir fark yaratabilir.

İşte fark hakkında bilmeniz gerekenler.

Özel Güvenlik Nedir?

Basitçe ifade etmek gerekirse özel güvenlik, özel şirketler tarafından sunulan güvenliktir. Sıkı eğitim ve sertifika standartlarına sahipler ancak, kamu güvenliğinin sahip olabileceği kısıtlamalara sahip değiller.

Kamu Güvenliği Nedir?

Kamu güvenliği ise polis, dedektifler ve diğer kamu sektörü güvenlik görevlileridir. Hükümet tarafından, büyük ölçüde düzenlenir ve finanse edilirler. Aybars Özel Güvenlik A.Ş. Bursa'da, özel güvenlik sektöründe saha yöneticiliği yapmış, sektörün tozu ile harmanlanıp sayısız tecrübeler kazanmış; kurucu ve yöneticileri tarafından 2018 yılı Kasım ayında, Osmangazi ilçesindeki modern binasında hizmete başlamıştır.

Avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Artık, kamu ve özel güvenlik arasındaki genel farkı bildiğinize göre her ikisinin, avantaj ve dezavantajlarını anlamak daha kolay olacaktır. Kamu güvenliği, daha fazla dezavantajla karşılaşma eğilimindedir. Çünkü, kanun ve siyaset tarafından kısıtlanmaktadır. Özel güvenlik şirketleri, bir kamu şirketinin sahip olabileceği kısıtlamalara sahip değildir.

Aynı bütçe kısıtlamalarına da sahip olmayabilirler.

Bu özel şirketlerin, teknolojiye ve ilerlemelere odaklanmasına izin verirken kamu güvenliği, yeni teknolojiye veya en iyi güvenlik sistemlerine çok fazla, para veya zaman harcayamaz. Özel şirketlerde, mümkün olan en iyi güvenlik şirketini alıp almadığına işletmenin, kendisi karar verebilir. Standartlara kadar, güvenlik seçimi üzerinde daha fazla kontrol var. Polisler gibi kamu güvenliği daha yüksek, bir eğitime sahip olsa da bu özel güvenlik görevlilerinin, iyi eğitimli olmadığı anlamına gelmez.

Özel güvenlik görevlisi olmak için özel güvenlik sertifikası ve özel güvenlik kimlik kartına sahip olmalısınız. Gerekli koşulları taşıdığınız takdirde, silahlı veya silahsız güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Aybars, Bursa Osmangazide silahlı ve silahsız özel güvenlik eğitim hizmeti sunmaktadır.

Bir kursa kayıt yaptırmak için o kursun sadece, düşük ücret imkanı sunması yetersizdir.

Zira, aldığınız eğitim meslek hayatı süresince ayakta tutacak, kendinizi geliştirebileceğiniz ve meslekte yükselmenize olanak sağlayabilecek, kaliteli bir eğitimde olmalıdır. Aybars Güvenlik, alanında uzman ve saha tecrübeli eğitmenler, sizler için hazırlanmış ayrıntılı ders notları, evraklarınızın titizlikle takibi için; Bursa Özel güvenlik kursu, Aybars Güvenliği tercih edebilirsiniz.

Güvenlik sertifikası yenileme kursunda, Aybars Güvenlik uygun fiyatlarla yanınızdadır. Bursa merkezde, Nilüfer ve Yıldırımdan ulaşımı kolay, modern dersliklere sahip; Aybars Güvenlikten detaylı bilgi almak için internet sitesini ziyaret edebilir, yeni bir meslek sahibi olabilirsiniz.

Web Site: https://www.aybarsguvenlik.com/
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Üyelerin eklediği makaleler, incelenmektedir. İncelememiz neticesinde, spama girmiş görünen bir makale paylaşmışsınız. Makalenizin, organik olmasını sağladık. Bu tür makaleler, web sitelerinin arama motorlarından çıkmamasına sebep olur. Ayrıca, sitemize kalıcı zarar verir. Bu konuda. takıldığınız konuları çekinmeden sorabilirsiniz. Bilinçli olmak, her zaman kazandırır.
 
Son düzenleme:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
349
Mesaj
364
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst