Bir İşletme de En Büyük Sorun Nedir?

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
pazarlama_sorunlari.jpg


Dünya da birçok işletmenin ürün ve hizmet sunduğu bugünkü pazar da başarılı olmak için pazar araçlarını optimize ile kullanım gerekmektedir. Fakat kobiler, bilgi eksikliği sebebi ile pazar da, ciddi sorun yaşamaktadır. Sanayi sektörü alanında çalışan, bir firma için pazar sorunu ve temel pazar faaliyeti içinde oluşan farkı tespit etmek, bu araştırma da ana bir amacı oluşturur.

Pazarlama Sorunları, Nelerdir?​


Araştırmanın, yan amaçları sektör ayrımı olmaksızın, kobilerin yaşadığı sorunları tespit etmek ve temel pazarlama faaliyetlerinde; etkin olan ve olmayan diğer pazarlama konularında yaşanan sorunlar arasında, bir fark olup olmadığını incelemektir. Bu amaçla İTO üyesi, 312 Kobi üzerinde bir araştırma yapılmıştır. Araştırma sonucunda, sanayi sektöründe faaliyet gösterenler ile hizmet sektöründe faaliyet gösterenler arasında; iç pazarda, pazarlama araştırması ve pazarlama karması sorunları vardır.

Dış pazar da ise ürün, hizmet ve fiyatlar ile ilgili sorunlar ya da devlet desteğinden yararlanma konularında farklılık olduğu görülmüştür. Bu unsurların tümünde sanayi sektöründekilerin, hizmet sektöründekilere oranla daha fazla sorun yaşadığı tespit edilmiştir. Pazarlama departmanı, stratejik iş planı yapma, müşteri ve pazar veritabanı üst yönetime raporlama yapma gibi temel pazarlama faaliyetlerinde sanayi sektöründekilerin, hizmet sektöründekilere göre daha etkin olduğu sonucuna ulaşılmıştır.
 
Site Adı:
Anadolu Pazarlama
Web Site:
https://www.anadolupazarlama.web.tr/
Son düzenleme:

Gelişime ve Değişime Hazır Mısınız?

Tüm, konu ve detay için siz, buraya bakınız.

Forum istatistikleri

Konu
303
Mesaj
317
Üyeler
72
Son üye
ozanymk
Üst