Değer
5.00 yıldız(lar)

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
pazarlama_sorunlari.jpg


Bir işletme için en önemli nokta reklam, pazarlama ve tanıtımdır. Dünyada birçok işletmenin ürün ve hizmet sunduğu bugünkü pazarda başarılı olmak için pazar araçlarını çok iyi kullanmak gerekir. Fakat, kobiler bilgi eksikliği sebebi ile pazarda ciddi sorun yaşamaktadır. Sanayi sektörü alanında çalışan bir firma için pazar sorunu ve temel pazar faaliyeti içinde oluşan farkı tespit etmek bu araştırmada ana bir amacı oluşturur.

Pazarlama Sorunu Nedir?​


Araştırmanın yan amacı sektör ayrımı olmaksızın kobilerin yaşadığı sorunları tespit etmek ve temel pazarlama faaliyetlerinde; etkin olan ve olmayan diğer pazarlama konularında yaşanan sorunlar arasında bir fark olup olmadığını incelemektir. Bu amaç ile İTO üyesi, 312 Kobi üzerinde bir araştırma yapılmıştır. Araştırma sonucunda sanayi sektöründe faaliyet gösterenler ile hizmet sektöründe faaliyet gösterenler arasında; iç pazarda pazar araştırması ve pazarlama karması sorunları vardır.

Dış pazar da ise ürün, hizmet ve fiyatlar ile ilgili sorunlar ya da devlet desteğinden yararlanma konularında farklılık olduğu görülmüştür. Bu unsurların tümünde sanayi sektöründekilerin hizmet sektöründekilere oranla daha fazla sorun yaşadığı tespit edilmiştir. Pazarlama departmanı stratejik iş planı yapma, müşteri ve pazar veritabanı üst yönetime raporlama yapma gibi temel pazarlama faaliyetlerinde sanayi sektöründekilerin hizmet sektöründekilere göre daha etkin olduğu sonucuna ulaşılmıştır.
 
Site Adı
Anadolu Pazarlama
Web Site
https://www.anadolupazarlama.web.tr/
Son düzenleme:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
349
Mesaj
364
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst