Ne var ne yok?

Hoşgeldiniz. Forum: Buraya Bakınız

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, öyleyse ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bayram Bitti, Yollarda Trafik Yoğunluğu Artıyor

Buraya Bakınız

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,399
Tepkime puanı
124
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Tatil bitti ama yollardaki trafik yoğunluğu inanılmaz arttı. Ramazan Bayramı'nı tamamlayanlar cumartesi gününden bu yana Ankara'ya giden bağlantı yollarında tıkanıklığa neden oluyor. Karayolları ve trafik ekipleri, araç yoğunluğu nedeniyle trafik akışının bozulduğu yollarda denetimlerini sürdürüyor. Ekipler sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. İstanbul, Samsun, Konya ve Eskişehir karayollarında yaşanan yoğunluk nedeniyle araçlar çok yavaş hareket ediyor. Zaman zaman arızalı araçlar ve hasarlı kazalar nedeniyle araç kuyrukları oluşuyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri de kazalara anında müdahale ederek bölgede yoğunluk oluşmasını engellemeye çalışıyor. AŞTİ, tren garı, havalimanı ve karayollarında tatil dönüş yoğunluğu görülmektedir.


Önemli bir kavşak olan Kırıkkale'de trafik yoğunluğu var​

Bayram tatilinin dönüş yoğunluğunun geç saatlere kadar süreceği tahmin ediliyor. 43 ilin geçiş noktasında 'anahtar kavşak'ta yer alan Kırıkkale'de yoğunluk yaşanıyor. Araç yoğunluğu nedeniyle trafik akışının bozulduğu yollarda, karayolları ve trafik ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ekipler ayrıca sürücüleri dikkatli araç kullanmaları konusunda uyarıyor. Kayseri, Kırıkkale, Kırıkkale, Samsun, Kırıkkale ve Ankara karayollarında yaşanan yoğunluk nedeniyle araçlar yavaş hareket edebiliyor. Arızalı araçlar ve hasarlı kazalar zaman zaman araç kuyruklarına neden oluyor. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri kazalara anında müdahale ederek trafik sıkışıklığının önüne geçmeye çalışıyor. Kentte bayramda meydana gelen 20 kazada 54 vatandaşın yaralandığı öğrenildi. Öte yandan 43 il ve 52 ilin bağlantı noktasında bulunan Kırıkkale'den 100 binden fazla aracın geçtiği ve bu sayının bugün daha da artacağı belirtildi.

Turizm merkezlerindeki yoğunluk devam ediyor

Ramazan Bayramı tatilinde yerli turistlerin akınına uğrayan Güney Ege'nin ünlü turizm merkezleri Bodrum, Marmaris, Fethiye, Akyaka ve Datça ve bu ilçelere giden bağlantı yollarında yoğun dönüş trafiği yaşanıyor. Muğla Valisi Esengül Civelek, Ramazan Bayramı tatilinin son günü dönüş yapanların oluşturduğu yoğunluk nedeniyle oluşturulan trafik kontrol noktalarında incelemelerde bulundu. Aydın, Muğla, Marmaris ve Muğla, Denizli karayollarında uygulama noktalarını ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ile Vali Civelek, trafiğin son durumu hakkında bilgi aldı. Civelek ve Çetinkaya'nın başlattığı "Bu Bayram Trafik Polisi Yanlış Sürücüye Kırmızı Düdük" projesi ile uygulama noktalarında durdurulan araçlarda çocuklara kırmızı düdük, tişört, şapka ve broşür dağıtıldı. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Müdürlüğü ile işbirliği yaptı.

Görüştüğü sürücülerden yakından takip etmemelerini, aşırı hız yapmamalarını ve yanlış sollama yapmamalarını isteyen Civelek, trafik işaret ve işaretçilerine uymanın önemine vurgu yaptı. Civelek, gazetecilere yaptığı açıklamada, bayram tatilinde trafik kazalarını en aza indirmek için il genelinde trafik düzeni ve güvenliğine yönelik tedbirleri azami seviyeye çıkardıklarını söyledi. Denetimlerin artırıldığını, drone ve helikopterlerle havadan denetim yaptıklarını belirten Civelek; Bayram boyunca kentte olumsuz bir durum yaşanmadığını, ziyaretçilerin mutlu bir şekilde evlerine döndüğünü kaydetti. Civelek, bayram tatilinde Muğla ve ilçelerinde yaşanan yoğunluktan memnun olduklarını ifade etti. Öte yandan Ramazan Bayramı tatilinde yerli turistin akınına uğrayan Güney Ege; Ünlü turizm merkezleri olan Bodrum, Marmaris, Fethiye, Akyaka ve Datça ile bu ilçelere bağlantı yollarında yoğunluk devam ediyor. Trafik polisi ve jandarma ekipleri sürekli olarak alkol ve emniyet kemerlerini kontrol ederken, hız sınırını aşan sürücülere ceza kesiyor.
 
Son düzenleme:
Üst