Değer
5.00 yıldız(lar)

Web Desing

En İyi Web Site Reklamı
Bir web site, değeri yüksek backlink almadan, hayatını sağlıklı sürdüremez. Türkçe de, geri dönüş anlamında kullanılan backlink nedir backlink nasıl alınır? Herhangi bir web siteden, başka bir web siteye verilen bağlantı demektir. Bir başka deyim ile tutunma diyebiliriz. Ayrıca, alakalı bağlantı almak oldukça önemlidir.

Backlink nedir? Anlaşılır olması açısından bir örnekle açıklayalım.

Örneğin; süt ve süt ürünü üreten bir firma ve bu firmaya ait bir de web sitesi var. Bunun yanında, bir de kahvaltı salonu işletmeciliği yapıyorsunuz. Kahvaltı salonuna ait bir, web sayfası var. Süt ürünlerine ilişkin web sayfasında kahvaltı kelimesinin geçtiği bir içerik bulunuyor. Tam da bu nokta da, kahvaltı kelimesine bir link veriliyor ve bu link ile kahvaltı salonunun, hem reklamı yapılıyor, hem de ziyaretçilere bilgi verilmiş oluyor. Tabi, bu işlemin adı baclink oluyor.

Geri dönüş bağlantısı bu yüzden, son derece önemlidir.

Backlink Nasıl Alınır


Backlink Nasıl Alınır ?

Backlink nedir ve nasıl alınırdan önce şunun altını çizelim. Bağlantı almanın en sağlıklı yolu, tam olarak web sitede ki yazının özgünlüğüne bağlıdır. Google, link verme de en çok dikkat ettiği şey özgünlüktür. Yani, bunu doğal yollardan almak gerekiyor. Ama, ne yazık ki Türkiye’de, bağlantı alma ya da verme işi doğru algılanmadığı için çok az bir site bundan yararlanabiliyor.

Bağlantı almak için öncelikle bir web site tasarlıyorsunuz. Belli bir süre sitenin gelişmesini bekleyerek, yazıyı özgün ve seo uyumlu yazarak dolduruyorsunuz. Bu özgün içerik, zaman içinde sayfanın doğal yollardan bağlantı çekmesini sağlayacaktır. Veya bu kadar uğraşamam diyorsanız, diğer başka bir web sitenin kapısını çalarak, para ile satılan bağlantı bulup, sayfaya link vereceksiniz. Ancak, bu da hit sayfalardan alacağınız back-link ile işe yarar bir faaliyet olacaktır. Zira, çöp diye tabir edilen web siteden alınacak back-link zamanla sitenin değerini düşürecek hatta banlanma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. Web siteye zarar vermemek için dikkat etmeniz gerekmektedir.

Satın alarak back-link alacağım diyenlere bir öneride bulunalım.

Belirttiğimiz gibi ziyaretçi alan bir web siteden Back-Link almanız gerekir. Bu ziyaretçi trafiği yüksek bir blog olabilir, sonu “edu” ile biten bir eğitim portalı veya haber sitesi ya da bir ilan sayfası olabilir. Yani, burada önemli olan kaliteli tutunma elde etmektir. Bir anda, yüzlerce link alabilirsiniz bu duruma hemen sevinmeyin. Çünkü, siteniz için iyi olmayacaktır. Kısaca “az ve öz olsun” mantığı ile hareket ederek, en kaliteli siteden bağlantı ile bu değeri arttırabilirsiniz.

Web sitenizi tanıtmak ve backlink almak için: https://www.websiteleri.online/
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
349
Mesaj
364
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst