Ne var ne yok?

Hoşgeldiniz. Forum: Buraya Bakınız

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, öyleyse ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Backlink Nedir ve Nasıl Alınır?

Derecelendirme
5.00 yıldız

Web Desing

Web Sitesi Reklamı
Katılım
3 Temmuz 2019
Mesajlar
5
Tepkime puanı
7
Puanları
3
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.weblink.web.tr
Backlink


Bir web sitesi, yüksek değerli geri bağlantılar olmadan sağlıklı bir hayat yaşayamaz. Türkçede geri dönüş anlamında kullanılan backlink nedir, nasıl backlink alınır? Herhangi bir web sitesinden başka bir web sitesine bağlantı anlamına gelir. Başka bir deyişle tutunmak diyebiliriz. Ayrıca, alakalı bağlantılar almak çok önemlidir. Forumlarda sözde tanıtım makaleleri yardımcı olmaz. Web sitenizi bundan koruyun.

Geri bağlantılar (Backlink) nedir?​

Örneğin; Süt ve süt ürünleri üreten bir firma var ve bu firmaya ait bir internet sitesi var. Ayrıca bir kahvaltı salonu işletiyorsunuz. Kahvaltı salonu için bir web sayfası var. Süt ürünleri web sayfasında kahvaltı kelimesini içeren içerik var. Bu noktada kahvaltı kelimesine bir link verilir ve bu link ile hem kahvaltı salonunun reklamı yapılır hem de ziyaretçilere bilgi verilir. Elbette bu işleme backlink denir. Bu nedenle dönüş bağlantısı son derece önemlidir. Düzenli ve disiplinli sitelerden gelen bağlantılar çok faydalıdır.

Backlink Nasıl Alınır?

Gelelim backlink nedir ve nasıl alınacağına. Link almanın en sağlıklı yolu sitedeki yazının özgünlüğüne bağlıdır. Google'ın link verirken dikkat ettiği en önemli şey özgünlüktür. Bu nedenle doğal olarak alınmalıdır. Ama ne yazık ki Türkiye'de çok az site bundan faydalanabiliyor çünkü link verme ya da alma işi doğru algılanmıyor. Bağlantıları almak için önce bir web sitesi tasarlarsınız. Belirli bir süre sitenin gelişmesini bekler, özgün ve seo uyumlu makaleler yazarak siteyi geliştirirsiniz.

Bu orijinal içerik, zamanla sayfanın doğal olarak bağlantıları çekmesini sağlayacaktır. Ziyaretçisi olmayan siteden alınacak backlink zamanla sitenin değerini düşürecek hatta banlanma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. Bu konuda web sitesine zarar vermemeye özen göstermelisiniz.

Backlink satın alacaklarını söyleyenlere bir öneride bulunalım.​

Bahsettiğimiz gibi, ziyaretçi alan bir web sitesinden Back-Link almanız gerekir. Bu, yüksek trafikli bir blog, "eğitim" ile biten bir eğitim portalı, bir haber sitesi veya bir reklam sayfası olabilir. Yani burada önemli olan kaliteli bir tutuş elde etmektir. Aynı anda yüzlerce link alabilirsiniz, buna çok sevinmeyin. Çünkü siteniz için iyi olmayacaktır. Kısacası "küçük ve öz olsun" mantığıyla hareket ederek en kaliteli siteden bir link ile bu değeri daha iyi yükseltebilirsiniz. Bağlantıların çoğundan kaçının.
 
Site Adı
Web Link Dizini
Website
https://www.weblink.web.tr/
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst