Ne var ne yok?

Hoşgeldiniz. Forum: Buraya Bakınız

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, öyleyse ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Antalya Kepez'de Çocuk Doğumları

Buraya Bakınız

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,399
Tepkime puanı
124
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Kepez Devlet Hastanesinde, 274 çocuğun doğum yaptığı ortaya çıktı; Antalya, Kepez devlet hastanesinde son iki yılda, yaşları 14 ile 17 arasında değişen 274 çocuğun doğum yaptığı ortaya çıktı. Çocukların, 115’i Türk, 159’u ise yabancı uyruklu, Antalya barosu konuyu yargıya taşıyacak. Antalya Barosu, Çocuk Hakları Merkezi Başkanı, Avukat Serap Ertuğrul; Aileler talep etse de etmese de, yargıya intikal eden istismar olayları hakkında “müdahillik” talebinde bulunduklarını anlattı.

Cocuk istismari2


“MUTLAKA HUKUKİ SÜREÇ İŞLETİLİYOR”


Yasa gereği, çocuk doğumu gerçekleştiren uzmanların tutanakları, Cumhuriyet Savcılığına, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğüne bildirmek zorunda; olduğunun altını çizen Avukat Ertuğrul, polis ekiplerinin ise yabancı ya da Türk olduğuna bakmadan işlem başlatma mecburiyetinin bulunduğunu ifade etti. Yabancı ülke vatandaşlarının, sağlık güvenceleri ile ilgili sıkıntılar var. Tedavilerde çeşitli sıkıntılar yaşayabiliyorlar ancak, doğum başka bir konudur.

Türkiye vatandaşı da olsa, yabancı ülke vatandaşı da olsa çocukların, korunması ilkesi gereği adli işlem başlatılıyor. Eğer, doğumlar gizlenmezse mutlaka hukuki süreç işletiliyor.

“BİZ BUNA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”


Son yıllarda, başta yabancı çocuklar olmak üzere, çocuk istismarına ilişkin çok sayıda olayın takipçisi olduklarını aktaran; Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Ertuğrul, “Kumluca’da istismara uğrayan Suriyeli çocuk olayı hakkında sorumluları şikâyet ettik. Suriyeli bir çocuğun, dört hastaneye götürüldüğü ve kabul edilmediği iddialarının ardından suç duyurusunda bulunduk.

Çocuk doğumları ile ilgili de gerekli girişimlerde bulunacağız. Aileler, olayın üstünü örtmek istese bile biz, buna müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: antalyasokaklari.com
 
Son düzenleme:
Üst