Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Antalya kadın platformu, Emine Bulut için sokağa çıktı. Bugün, Antalya'da yapılan açıklamada, 2018 yılında öldürülen 440 kadına vurgu yapan kadınlar, Son yıllarda kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri, eğitimli eğitimsiz, köylü, kentli, genç, yaşlı kadın demeden sistematik bir şekilde artmaktadır. 2018 yılında 440 kadın, son 19 ayda 652 kadın, geçtiğimiz Temmuz ayında ise 31 kadın, erkekler tarafından katledildi.

Yine, en son Kırıkkale’de 18 Ağustos’ta Menderes Caddesindeki bir kafede Fedai Baran; 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut’u kızının gözü önünde vahşice vücudunun, çeşitli yerlerinden bıçalayarak katletti. Emine Bulut’un ‘’Ölmek istemiyorum’’ diyen çığlıklarına, kızının ‘’lütfen ölme anne’’ feryatlarına duyarsız kalmak, insanlık onuruna yakışmaz, sessiz kalınamaz.” dedi.

Antalya kadın platformu, Emine Bulut için sokağa çıktı.

emine_bulut_icin2.jpg


‘’ERKEK ADALET DEĞİL GERÇEK ADALET’’


İstanbul sözleşmesinin temel alınması gerektiğini söyleyen kadınlar açıklamada “Kadınların Öldürülmediği, Çocukların Güldüğü Bir Türkiye Mümkün, Hayatta bazı mutlak yasaklar vardır: insanın, insana eziyeti; işkence mutlak yasaktır. Tüm dünya bunu kabul eder. Kadına yönelik suçlar konusunda böyledir; Şiddeti “normalleştirmek” yasaktır. Şiddeti, “gelenekle” açıklamak yasaktır. Her nerede olursa olsun, kimi toplumsal değerlere göre mahrem sayılan, aile içerisinde kadınların başta, yaşam hakları için İstanbul sözleşmesinde temel alındığı gibi toplumsal cinsiyet eşitliği esastır.” şeklinde belirtti.

Kaynak: Antalya Haberleri
 
Son düzenleme:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
334
Mesaj
349
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst