Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Karmaşık yaşam düzeninin düzene konulması ve suç işlenmesinin önüne geçilmesi amacıyla kanun koyucu Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu ve diğer kanunlar aracılığıyla bazı düzenlemeler yapmıştır.

Ağır ceza avukatı, ağır ceza mahkemelerinin görevine giren yargılamalarda deneyime, bilgiye ve uzmanlığa sahip kişidir. Dolayısıyla ağır ceza davalarında alanında uzman avukat ile temsil edilmek kişiler için en doğru tercihi oluşturmaktadır. Ağır Ceza avukatı, ceza hukuku alanında uzman bir kişi olarak soruşturmanın başlamasından yargılamanın sonuna kadar taraflara en iyi ve en etkili hukuki yardımda bulunur.

Her İlde Ağır Ceza Avukatı Bulunur Mu?

Bir Ağır Ceza Avukatı Türkiye’nin her yerinde avukatlık faaliyetini yürütebilir. Ancak ağır ceza avukatı avukatlık faaliyetini yürütmek istediği ilin baro levhasına kaydını yaptırır. O ilde ve çevresinde yapılan bir yargılama için deneyimli bir avukat tutmak daha yararlı olacaktır.

Ceza dava ve soruşturmalarında taraflara etkili şekilde hukuki yardımda bulunduğu müvekkillerine en iyi avukatlık hizmetini vererek müvekkillerini tüm hukuki süreç hakkında bilgilendirmektedir.

Avukatın Görev Alanı Nedir?

  • Uyuşturucu Madde Ticareti,
  • Uyuşturucu Kullanma ve Bulundurma,
  • Kasten Öldürme, Taksirle Öldürme, Kasten Yaralama,
  • Cinsel İstismar, Cinsel Saldırı, Nitelikli Dolandırıcılık, Yağma,
  • Devletin Güvenliğine, Anayasal Düzene, Milli Savunmaya ve Devlet Sırlarına Karşı Suçlar,
  • Resmi Belgede Sahtecilik

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis, Müebbet Hapis ve On yıldan fazla hapis cezasını gerektiren suçlardır.
Bu suçlar nedeniyle yapılan yargılamalar da bu görev alanına girmektedir.

Avukatın Görevi

Davalarda Ağır Ceza Avukatı Tutmak Zorunlu Mudur? Mahkemelerinde görülen işlerde her ne kadar Ağır Ceza Avukatı tutmak zorunlu olmasa da, yargılama sürecinde kişinin kendisini iyi bir ağır ceza avukatı ile temsil ettirmesi yararına olacaktır. Aksi halde telafisi imkansız zararlar doğabilecektir.

Ağır Ceza Avukatının Görevi Ne Kadar Sürer?

Ağır Ceza Avukatının görevi yerel mahkemede yani ağır ceza mahkemesinde yapılan yargılama sonunda verilen hükmün kesinleşmesiyle birlikte son bulur.
 
Son düzenleme:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
349
Mesaj
364
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst