Şık ve Modern Perdeler
Pencerelerde kullanılan perde, kumaştan üretilen ve dikey vaziyette pencerelere asılarak, iç mekanın görünmesini engelleyici bir eşyadır.
Perdeler genel olarak kategorilere ayrıldığında: Mekanik perdeler, kumaş Perdeler ve Tül Perdeler olmak üzere üç kısma ayrılabilir. Mekanik perdeler, kendi aralarında da ayrılırlar. Bunlar: Stor, zebra, jaluzi ve dikey perdelerdir. Kalın perdeler mekânda ısı, ışık ve ses yalıtımı gibi işlevsel özelliklerinin yanı sıra, dekorasyonda önemli unsuru oluşturmaktadırlar. Bugün perdeler, dekoratif birer unsur olarak kullanılmaktadır.
 
Son düzenleme:
Stor perde: Kumaşın, rulo etrafında sarmalanması prensibiyle çalışan bir perde sistemidir. Yukarı veya aşağı konumlandırılabilir. Türkiye'de, en çok tercih edilen perde sistemidir. Geniş alanlarda, motorlu sistemler kullanılabilir. Stor perdeler, normal perdeler yerine daha çok tercih edilir.
 
Son düzenleme:
Tül Perde: Nüfusun artmasıyla birlikte, mimari yapılaşmaya bağlı olarak güneş ışığından faydalanma ihtiyacı doğmuştur. Kalın perdenin yanında, tül perdelerin kullanımını gündeme getirmiştir. Günümüzde renkle, iplik kalınlığıyla ve dokuyla oynayarak çok çeşitli tül perdeler üretilmektedir.
 
Son düzenleme:

Medya Bilgileri

Kategori
Alışveriş
Ekleyen
Buraya Bakınız
Eklenme Tarihi
Görüntülenme Sayısı
157
Yorum Sayısı
3
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

Meta Verileri

Dosya adı
modern-perdeler.jpg
Dosya Boyutu
67.8 KB
Boyutlar
1200px x 630px

Bu Medyayı Paylaşın

Üst